Varolmayanlar Doğu Yücel

Varolmayanlar Doğu Yücel

Doğu Yücel, kitaplarını severim ama nedense bu kitabı pek heyecanlandırmadı. Ya da benim beklentim çok yüksekti bilemem ama kesinlikle kötü bir kitap değildi.

Varolmayanlar, aslında bize varoluş sancılarının tarihsel gelişimini o kadar güzel anlatıyor ki, hayatınız boyunca farkına dahi varmadığınız ufak manipülasyonları bile gözler önüne serip uyuduğumuz uykudan uyanmamızı sağlıyor.

Yapabilmenin, başarmanın gerçekleşmesi için hayal gücümüzü kullanmamızı her satırda vurgulayan yazar, aynı zamanda hayal güçlerinin de belli başlı sınırları olması gerektiğine dikkat çekmeye çalışmış. Çünkü insanları hayvanlardan ayıran şeyin hayal gücü olduğunu ve insanlar gibi onların da iyi kötü olarak gruplara ayrıldığını belirtiyor. Mutlaka okumanızı  tavsiye ederim.

Varolmayanlar Kitap Tanıtım Metni

Doğu Yücel’den yaşamı, varoluşu ve düzeni sorgulayan, okuru büyülü bir yolculuğa çıkartan, yeni bir hayalperest manifesto. Genç iş adamı babasından kalan antika dolmakalemle bir hikaye yazar.

Ertesi gün gazetede, yazdığı hikayenin aynen gerçekleştiğine dair bir haberle karşılaşır. Kahramanımız bu gizemli olayın nedenlerini araştırırken tarihin en iyi saklanmış sırrını öğrenecek, dünyayı değiştirecek anahtarın tek sahibi olacaktır.

Yücel, kalemini, sinematografik bir hikayeyle tekdüze gerçekliğin tam ortasına saplıyor, sihirli bir dünyanın kapısını aralıyor.

Yazar: Edebiyat Eğitim

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir