Okulların Tatil Olduğu Resmî Tatiller

2018-yili-resmi-tatiller-kac-gun

Her yıl en çok merak edilen soruların başında yıl içerisinde ki resmî tatillerin sayısı gelmektedir. Bir yıl da ne kadar gün resmî tatil oluyor. Hangi günlere denk geliyor ve toplamda nekadar  gün tatil yapılacak gibi soruların cevabını bu yazımızda verdik. İşte okullar için 2018 yılındaki resmî tatiller.

Yılbaşı tatili ile başlayan serüven 1 gün sürecek ve 1 Ocak 2018’de başlayacak. Bu her yılın ilk resmî tatili ve bu yıl da bugün ilk tatil günü olarak öğrencilerin tatil yapabilecekleri günler arasında ilk sırada. 23 Nisanların vaz geçilmezi olan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı da 1 gün süre ile öğrencilerin tatil yapabilecekleri günlerden.

Emek ve Dayanışma günü ya da diğer adı ile İşçi Bayramı da 1 Mayıs’ta kutlanacak bir diğer resmî tatil ve bugün de okullar kapalı olacak. 19 Mayıs Cumartesi Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı tatilinin yanı sıra 14 Haziran’da ilk günü kutlanacak Ramazan Bayramı’nda da tam 4 günlük bir tatil öğrencileri bekliyor olacaktır.

Geçen yıldan itibaren kutlanmaya başlanan 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü tatili ile 1 gün tatil olacak okulları sırası ile 20 Ağustos Kurban Bayramı için 4 gün ve 30 Ağustos Zafer Bayramı 1 gün takip edecek. Yılın son resmî tatili olan 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı ise okulların resmî olarak tatil olduğu son resmî tatil olacak kutlanacaktır.

Yazar: Edebiyat Eğitim

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir