Mahalleden Arkadaşlar Selçuk Aydemir

Mahalleden Arkadaşlar Selçuk Aydemir

Her türlü okuyucu portföyüne ulaşan bu kitap Selçuk Aydemir tarafından kaleme alınarak 224 sayfadan oluşan mizah ve komedi türünde hikayeler ile canlılık kazandırılmış, mutlaka okunması gereken kitaplar arasında yerini almaktadır.

Oldukça akıcı bir dil ve anlatıma yer verilen bu kitapta Küçükçekmece civarında oturan Selçuk’un tek amacının kendisine örnek aldığı 11 yaşındaki İsmet Reis’in çetesine girebilmek için mücadelesi anlatılıyor.

Selçuk, Mete Ve Serkan’ın Macerası

Küçükçekmece de uzun yıllar oturan Selçuk’un, İsmet Reisin çetesine girebilmek için denemediği yol kalmaması, İsmet Reis’ten dayak yemesi bile hiç bir işe yaramamıştı.

Ne yaptıysa başaramayan Selçuk mahalleden 2 arkadaşını ayarlayarak kendi çetesini kurmaya karar verir. Mete ve Serkan isimli çete arkadaşları ile mahallenin altını üstüne getiren Selçuk ilerledikleri bu yolda eğlenceli ve heyecanlı hikayeler ile okuyucuyu gülme krizlerine sokabilir.

Dokuz Yaşındaki Bir Çocuğun İçtenliği

Mahalleden Arkadaşlar adlı kitapta ütapik bir yaklaşım görülmektedir. Aynı zamanda bu kitapta hırs ve hayal kırıklığının bir arada yaşanması, mizah duygularının ön plana çıkarılması, dokuz yaşındaki bir çocuğun 11 yaşında ki çete reisi ile anlaşma sağlaması için bulduğu yöntemleri sırasıyla uygulamaya geçmesi yer almaktadır.

Aynı zamanda 9 yaşında bir çocuğun para kazanmak için başına gelenleri trajikomik hikayeler şeklinde anlatan yazar bir çocuğun en içten duygularını eserinde yansıtarak 90’lı yıllarda gezinti yapmamıza vesile olabiliyor.

Yazar: Edebiyat Eğitim

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir