Köpek Gibi Büyütülmüş Çocuk Bruce D. Perry, Maia Szalavitz

Köpek Gibi Büyütülmüş Çocuk Bruce D. Perry, Maia Szalavitz

Farklı bir bakış açısı ile çocukların hayatını ele alan Bruce D. Perry, çocukların olaylar karşısında ki tepkilerini okuyuculara ulaştırıyor.

Maia Szalavitz ile birlikte Bruce D. Perry ele aldığı kitap çocuk travmasını farklı bir dilde anlatıyor. Çocuğun beyni yaşadığı olay ve sıkıntılar sonrasında travmadan etkilenir mi? Şiddet, korku ve tedirginliğin beyninde çocuğa nasıl zararlar vereceğini ve bu zararların onarılıp, onarılamayacağını kitap ele alıyor.

Çocuk Psikiyatrisinin Not Defterinden Çıkan Şaşırtıcı Öyküler

Olağan dışı davranışlarla karşı karşıya kalarak farklı bir hayat yaşayan çocuklara yardım ederek onları hayata kazanmak isteyen Psikiyatrisinin hayatını ve not defterinden çıkan gerçek hayatları okuyacaksınız.

Köpek Gibi Büyütülmüş Çocuk adlı bu kitap, küçük yaşta zorlu sıkıntı ve dertlerle baş etmek zorunda kalan çocukların yaşantılarını ele alıyor.

Hayatta karşılaştığı travma vakalarını bilimsel bir gözle irdeleyerek okuyucuya anlatan kitap, sizi farklı bir bakış açısı ile çocukların yaşantılarına bakmanıza yardımcı olacak. Gerçek yaşanmış olayların ele alındığı kitap, aşırı strese maruz kalan çocuk beyinde ne olduğunu açıklıyor.

Perry’nin ve Bruce’in stratejilerini öğrendiğinizde, fiziksel, ruhsal ve duygusal bakımdan çocukların nasıl iyileştirilebildiğini gerçek hikayeleri okuyarak öğreneceksiniz.

Beynin içinde olanları anlayabilmenin, en zor kısmı çocukları anlayabilmektir. Sizde çocukların yaşamış olduğu birçok sıkıntının onlarda ne gibi hasarlar bıraktığını okuyarak tecrübe etmek isterseniz, Köpek Gibi Büyütülmüş Çocuk adlı bu kitabı keyifle tercih edebilirsiniz.

Yazar: Edebiyat Eğitim

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir