Kinyas ve Kayra Hakan Günday

Kinyas ve Kayra Hakan Günday

Hakan Günday’ın yazmış olduğu Kinyas ve Kayra isimli kitap ruhu çürümeye başlayan bireylerin ikiye bölünmüş bir benlik ile karanlık varoluşa karşı direnişlerini konu ediniyor.

Herkesin ayrı bir yaşam felsefesi şeklinde gördüğü kitap Hakan Günday tarafından çok çarpıcı bir şekilde dile getiriliyor. Kitap, okuyucusunu uyuşturucu, gece hayatı ve hayat kadınlarının olduğu bir yaşamın içerisinde yolculuğa doğru çıkarıyor.

Mekan Ve Zaman Tasvirleri

İlk bölümlerde yapılan mekan ve zaman tasvirleri okuyucuyu tamamen olayların içerisine çekiyor. Yaşam ve ölüm gibi zıtlıklar ile kitapta sürekli olarak karşılaşıyorsunuz.

Bu bölümlerde sürekli olarak Kinyas’ın uyuşturucularla ve alkol ile dolu bir kuyuda yaşarken yarattığı hayali kişiden bahsediliyor.

Okuyucular ilk etapta bu hayali kişinin Kayra olduğunu düşünse de daha sonra daha farklı olaylar ortaya çıkmaya başlıyor.

Kitap Üç Bölümden Oluşuyor

Kayra ve Kinyas kitabı üç farklı bölümden oluşuyor. Bu bölümler Kinyas, Kayra ve Hayat, Kayra’nın Yolu ve Kinyas’ın yolu bölümleridir.

Kinyas, Kayra ve Hayat bölümlerinde parçalanmış olan iki ruhun kendilerini araması ele alınıyor. Kitap farklı anlatımlarla aslında insanların dünyadaki en acımasız varlık olduğu üzerinde duruyor ve en büyük kötülüğü yine insanın kendisinin gerçekleştirdiğini vurguluyor.

Dili biraz ağır olsa da kitap birçok insan tarafından beğenilen kitaplar arasında yer alıyor. Derinliği olan okunabilecek kitaplardan biri olarak gösterilmektedir.

Yazar: Edebiyat Eğitim

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir