Harry Potter ve Felsefe Taşı (Resimli Özel Baskı) : J. K. Rowling

Harry Potter ve Felsefe Taşı (Resimli Özel Baskı) J. K. Rowling

J. K. Rowling tarafından yazılan kitap Harry Potter serisinin de ilk bölümüdür. Harry Potter, küçük yaşta anne ve babasını kaybetmiştir. Hogwarts Cadılık ve Büyücülük Okulu müdürü olan Albus Dumbledore ise Harry’yi teyzesinin kapısına bırakmıştır.

Eniştesi, teyzesi ve kuzeni Harry’ye kötü davranmaktadırlar. Merdiven boşluğunda yaşayan Harry’nin ise 11. yaş gününe çok az bir zaman kalmıştır. Harry’ye Hogwarts bir mektup gönderir. Eniştesi ise bu mektubun Harry’ye ulaşmasını engeller. Eniştesi için büyücüler birer ucubedirler.

En Büyük Büyücü

Eniştesinin bu tavrı karşısında mektuplar artarak gelmeye devam eder. Mektupları gören adam bütün aileyi yanına alır ve bir adaya gider. Bir gün yaşadıkları yere Hogwarts Cadılık ve Büyücülük Okulu’nun bekçisi olan Hagrid gelir. Hagrig bütün olanları Harry’ye anlatır.

Annesinin ve babasının bir kazada ölmediğini öğrenen Harry bu duruma çok kızar. Teyzesinin ve eniştesinin yaptıkları karşısında da öfkelenir. Harry, okula gitmeye karar verir. Harry okulda kendisine yeni arkadaşlar edinir. Arkadaşları ile okulda dolaştıkları günlerden birinde girmeleri yasak olan koridora girerler ve Felsefe Taşı’nı bulurlar.

Taşı bulduktan sonra anne ve babasını öldüren kötü büyücü  Voldemort  ile mücadelesi de başlar. Harry Potter ve Felsefe Taşı (Resimli Özel Baskı) Harry’nin bundan sonraki maceralarını ve büyücü olma yolunda attığı adımları anlatır.

Yazar: Edebiyat Eğitim

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir