Harry Potter Seti (7 Kitap Takım) J.K. Rowling

Harry Potter Seti (7 Kitap Takım) J.K. Rowling

Son yılların en çok beğenilen kitap serisi olan Harry Potter kitapları J.K. Rowling tarafından kaleme alınmıştır. Harry Potter Seti (7 Kitap Takım) içerisinde; Harry Potter ve Ateş Kadehi, Harry Potter ve Ölüm Yadigârları, Harry Potter ve Melez Prens, Harry Potter ve Sırlar Odası, Harry Potter ve Felsefe Taşı, Harry Potter ve Azkaban Tutsağı, Harry Potter ve Zümrüdüanka Yoldaşlığı kitapları bulunur.

Harry Potter Serisinin Heyecan Verici Hikâyesi

Harry Potter serisi sıradan bir çocuk olduğunu zanneden Harry’nin bir baykuş tarafından getirilen mektubu alması ile değişen hayatını ve yaşadıklarını anlatıyor.

Bu mektupta Hogwarts cadılık ve büyücülük okuluna kabul edildiği yazmaktadır. Bu okulda Harry birbirinden ilginç dersler alır ve arkadaşları ile birlikte birbirinden heyecanlı maceralar yaşar. Serinin her kitabında bambaşka heyecan verici maceralar konu alınıyor.

Harry Potter Serisinin İlginç Maceraları

Serinin tüm kitaplarında birbirinden ilginç maceralar yer alıyor. Sırlar odasında bir komplo ile karşılaşan Harry, Azkaban Tutsağında azılı katil Sirius Black ile mücadele ediyor.

Melez Pres’te Malfoy ve arkadaşları ile mücadele veren Harry, Ölüm Yadiğarlarında Lord Voldemort ile karşılaşmak zorunda kalır.

Her kitabında ayrı bir macera ve ilginç olaylar yer alıyor. Yaşadıkları sonunda Harry geçmişi ile ilgili hiç bilmediği sırlara ulaşıyor. Filme de uyarlanan kitap serisi heyecan dolu 7 kitaptan oluşan bir settir.

Yazar: Edebiyat Eğitim

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir