Dokuza Kadar On Özdemir Asaf

Dokuza Kadar On Özdemir Asaf

Türkiye’nin önde gelen şairlerinden biri olan Özdemir Asaf’ın derleme şiirlerinden hazırlanan Dokuza Kadar On şiir kitabı okuyucuların beğenisini alan bir kitap. Az ama öz yazmayı seven şair duygularını kısacık cümlelerle anlatmayı çok iyi başardığı bu eseri derin bir anlam içeriyor.

İnsanları anlatırken aslında kendini anlatmayı amaçlayan şair başarılı ve son derece duygu yüklü mısraların altına imzasını atmıştır. Birçok şiirden meydana gelen kitap Özdemir Asaf şiirleri arasında en iyi olanlarını okuyucu ile buluşturuyor.

Kısa bir kitap olmasına rağmen her şiir insanların duygu dünyasını zenginleştirecek bir niteliğe sahip denilebilir. Birbirinden güzel Özdemir Asaf şiirleri ile hayata ve insanlara daha fazla sevgi duymaya başlayacaksınız.

Hayatın İçinden Gelen Kelimeler

Özdemir Asaf şiirlerinin en belirgin yanı da okuyan her insanın bu şiirleri kolay şekilde anlayabilmesidir. Basit ve yalın bir dille en güzel duyguları bu kadar zengin bir şekilde ifade edebilmesi yalnızca usta bir şair tarafından başarılabilirdi.

En iyi şiirlerinin derlendiği kitap sayesinde şairlere ve şiire bakışınız değişecek. Hayatın anlamını sorgulamaktan vazgeçip insanları sevmeye başlayacaksınız. Asaf şiirleri hem yalın bir dile yazılırken hem de basit kelime oyunları ile okuyucunun düşünmesini sağlıyor.

Bir dörtlüğü okuduğunuzda ilk etapta sıradan bir cümle gibi geliyor ancak bu cümlenin çok derin bir anlamı olduğunu biraz durup düşündükten sonra fark ediyorsunuz.

Aşka Ve Sevgiye Dair

En iyi şairlerden biri olan Asaf, şiirlerinde duygularını yansıtmayı ve insanlara bunları yaşatmayı çok iyi bilen biliyor. Kitapta bulunan şiirleri de şairin duygularını en saf şekilde iletmeyi başaran son derece önemli şiirleridir.

Birçok güzel şiirin bu kitapta toplanması şiir seven insanlar için güzel bir ayrıcalık denilebilir. Birkaç kelime ile dahi en güzel duyguları anlatabilen usta şair bu Dokuza Kadar On kitabında bulunan şiirleri de bunu çok güzel bir şekilde başarmış denilebilir.

Nadide şiirlerinin bir araya geldiği eseri okudukça seviye dair çok güzel kesitlerle karşılaşacak ve gerçek aşkın ne kadar saf olduğunu bir kere daha kavrama imkanı bulacaksınız.

Yazar: Edebiyat Eğitim

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir