Ateşle İmtihan-The Witcher Serisi 5 Andrzej Sapkowski

Ateşle İmtihan-The Witcher Serisi 5 Andrzej Sapkowski

Harika bir kitap ile tekrar karşınızdayım. Bu yazımızda Ateşle İmtihan – The Witcher Serisi 5 kitabı hakkında düşüncelerimi ve kitap tanıtım yazısını sizlerle paylaşacağım.

Witcher evrenine giriş yapmak tarifsiz bir haz vermekte. yeni gelen karakterlerin uyumu ciddi anlamda harika olmuş diyebilirim. Özellikle de Zoltan!

Zoltan karakteri sayesinde gülmekten sayfaları karıştırmaya hazır olun. Milva ise yarı elf keskin nişancı, savaşçı, saf ve biraz da ergen olmasına rağmen altında nelerin yattığını anlayınca çok eğlendiğim bir seri oldu.

Ateşle İmtihan – The Witcher Serisi 5 kitabında diğer kitaplarda olmayan bir şey vardı. Seriyi okuyanlar bana hak vereceklerdir. Kitapta hepsi birbirinden farklı özellikte olan yoldaşlar var ve istisnasız hepsini çok seveceğinizden eminim.

Ateşle İmtihan ve önceki kitap olan Nefret Çağı kitaplarında beyninizi zorlayan tek şeyin isimler olacağını belirtmek isterim.

Son olarak belirtmeliyim ki kitabın sonu çok değişik, öyle ki kahkaha atmamanız imkansız. Diğer kitapları da okumak için heyecanlandıran seriyi mutlaka okumanızı tavsiye ederim.

Kitap Arka Kapak Bilgisi

Hiç beklenmedik yol arkadaşlarıyla birlikte bir savaşın ortasında kalan Rivyalı Geralt, hedefine ulaşabilmek için her şeyi göze alıyor.

“Kan döken ve kan içen,” dedi kız başını kaldırmadan, “bedelini kanla ödeyecek. Üç gün geçmeden birinde bir şey ölecek, ardından herkesin içinde bir şey ölecek. Ağır ağır ölecekler, parça parça… Ve sonunda demir pabuçlar aşınıp gözyaşları kuruduğunda son kalan zerre de ölecek. Asla ölmeyen şey bile ölecek.”

Tüm dünya karanlık ve amansız bir savaşın pençelerinde kaybolmuş, saklanacak güvenli bir liman kalmamıştır. Elfler insanlar tarafından avlanmaktadır. Büyücüler kanlı bir darbeyle dağılmışken büyünün geleceği de belirsizliğini korumaktadır. Binlerce köylü kanlı bir savaşın ortasında mülteci olmuş, rüzgârın önünde savrulmaktadır.

Ölümcül yaralar alan Rivyalı Geralt, Brokilon’da çaresizce iyileşmeyi beklemektedir. Bilinen dünya yangın yerine dönmüş, insanların yürekleri acı ve korkuyla kararmışken Geralt’ın aklında sadece bir şey vardır: Ciri’yi bulmak ve onu kurtarmak.

“Bu kitabı gerçekten, gerçekten çok beğendim… Sapkowski’nin dünyasındaki hiçbir karakter siyah-beyaz değil. Geralt ve canavarlar dahil herkes grinin bir tonu.”

– The Deckled Edge

Yazar: Edebiyat Eğitim

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir