Alaska’nın Peşinde John Green

Alaska’nın Peşinde John Green

Acaba sonunda ne olacak diye merak etmekten kendimi alamadığım kitaplardan biri de Alaska’nın Peşinde kitabı oldu. Çünkü yazarın tarzından sanırım hiç ummadığımız şekilde bitiyor. Kitabın bazı bölümleri fazla cinsel içerik içerse de yine de çok güzeldi.

Yazar, John Green‘e ait okuduğum diğer kitaplardan sonra en iyisiydi diyebilirim. Kitabın anlatımı hiç sıkılmadan okunmasını sağlıyor. Özellikle filminin çıkmasını çok istiyorum.

Alaska’nın değişik yaşamına ve güzel arkadaşlıklara sizlerde şahitlik etmek istiyorsanız mutlaka bu kitabı okumanızı ve okutmanızı tavsiye ederim.

Alaska’nın Peşinde Kitap Tanıtım Metni

Miles Halter, ünlülerin son sözlerine bayılan, sıradan bir gençtir. Evindeki güvenli hayata katlanamadığından François Rabelais’nin ölmeden hemen önce “Büyük Belki” olarak betimlediği bilinmezin ne olduğunu bulabilmek için yatılı okula yazılır.

Onu Culver Creek Lisesi’nde, aralarında Alaska Young da olmak üzere pek çok şey beklemektedir. Zeki, komik, son derece seksi ama bir o kadar perişan halde olan Alaska, Miles’ı kendi labirentine sürükleyecek ve “Büyük Belki” arayışında ona yol gösterecektir.

Michael L. Printz Ödülüne layık gürlen Alaska’nın Peşinde,bir hayatın başka bir hayat üstünde ne kadar kalıcı izler bırakabildiğini muhteşem bir dille anlatıyor.

Pek çok ödül sahibi John Green’in bestseller olan bu kitabı, çağdaş kurgu kitaplar arasında çığır açan yepyeni bir ses.

“Bu harika öyküyü okuyan kızlar hüzünlenecek, erkekler Alaska’nın vanilya ve sigara kokusunda aşkı, tutkuyu ve özlemi bulacak.”

-Kirkus

“Holden Caulfield’ın ruhu hayat bulmuş.”

-Kliatt

“Bu kitabı diğerlerinden ayıran, Miles Halter’ın zeki, öngörülü, acı dolu fakat güçlü sesi.”

-Chicago Tribune

“Hem komik hem hüzünlü, ilham veriyor ve meraklandırıyor.”

-Bookpage

“Muhteşem bir son… bu kadar iyi bir kitaba yakışıyor.”

-Philadelphia Enquirer

“Sevimli ve fazla alçak gönüllü esprilerle dolu… Yazar, Alaska’nın karanlığını sevecen ve bir o kadar enerji dolu bir ışıkla aydınlatıyor.”

-School Library Journal

“John Green çok etkileyici bir roman yazmış. Hayat, sevgi ve insan olmanın gizemleriyle dolu labirente balıklama dalıyor. Bu kitap hayatınıza dokunacak, o yüzden sakın oturarak okumayın! Ayağa kalkın ve “Büyük Belki”ye doğru bir adım atın.”

-K.L. Going, Michael L. Printz Onur Ödüllü Yazar

Yazar: Edebiyat Eğitim

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir