Ailede Eğitim

aile-egitim-bilgileri

Çoğu insan eğitim ve öğretimin okul ile başladığını düşünür fakat gerçekler öyle değildir. Çünkü eğitim çocuğun 24-48 ay arasında başlamaktadır. Bu dönemde aileler bebeklerine daha ilgili ve şefkatli olmalıdır. Bunun sebebi ise çocuk tamamıyla anne ve babayı kopyalayarak bir kişilik oluşturmasıdır. Yani gördükleri ve duydukları beyninde yer ederek kendi yolu için yavaş adımlar atmaya başlar.

Eğer bu adımları anne ve babalar bilinçli bir şekilde bilir ve ona göre davranırlarsa çocuk ileriki yaşantısına ona göre yön verir. Bebeğin algısı yükseldikçe aileyi daha çok kopyalamaya başlar. Mutlu bir ailenin bebeği de o ve sonraki dönemlerde mutlu olacaktır. Eğitim aile ile başlar. Bilinçli ve eğitimli aileler ile geleceğe daha huzurlu ve sağlıklı bireyler yetiştirmek mümkündür.

Ailelere düşen pay ise tam ilgi ile çocuklarına örnek olmak, gerekli sevgi ve şefkati vermek ve gerekli alıştırma ve geliştirme oyunları ile bireyi okula hazırlamaktır. Bu sayede daha başarılı olan çocuk, sağlam adımlar ile parlak bir geleceğe yürür.

6Kendisini mutlu olduğu için çevresini de mutlu etmeye çalışacaktır. Bir kelebeğin ufak kanat çırpışı ile bambaşka bir ülkede tsunami oluşabileceği bir etki olan kelebek etkisi misali bir çocuğu mutlu ederseniz ondan sonra gelecek nesiller de mutlu olacaktır. Küçücük bir sevgi ile çözülebilecek bir eğitim ile tüm ülkeyi hatta ve hatta tüm dünyayı daha yaşanılabilir bir yer yapabilirsiniz.

Yazar: Edebiyat Eğitim

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir